Достапни линкови

Хилари Клинтон ненајевено во Ирак


Хилари Клинтон денеска пристигна ненајaвeно во Багдад во нејзина прва посета на Ирaк како американски државен секретар. Таа изјави дека со американскиот командант Генерал Реј Одиерно ќе разговара за безбедносната ситуација, а нејзината посета доага два дена по смртоносните напади во Ирак во кои загинаа над 150 лица. На новинарите кои патуваат со неа, Клинтон им изјави дека последните напади покажуваат дека екстремистите стравуваат, бидејки земјата се движи во вистинска насока.
XS
SM
MD
LG