Достапни линкови

Влошување на односите меѓу Романија и Молдавија


Романија соопшти дека нејзиниот нов амбасадор за Молдавија бил одбиен од властите во Кишињев и тоа го оцени како уште еден знак за влошување на односите меѓу двете земји. Молдавија претходно месецов ја обвини Романија за подршка на насилните протести во Кишињев против изборните резултатаи, според кои, победи Комунистичката Партија.
XS
SM
MD
LG