Достапни линкови

САД и Русија ги почнаа преговорите за нуклеарното оружјеРуски и американски преговарачи се сретнаа денеска во Рим на разговори за постигнување нов договор за ограничување на нуклеарното вооружување. На ова се гледа како на прв чекор кон замена на договорот СТАРТ што беше постигнат пред осумнаесет години. Разговорите треба да продолжат во идниот месец во Вашингтон.
XS
SM
MD
LG