Достапни линкови

Четири окрузи во Чеченија повторно руски антитерористички зони


Руските власти соопштија дека четири од петнаесетте окрузи во Чеченија ги прогласи за зони на антитерористички операции. Ваквата одлука, како што јавуваат руските медиуми, била донесена поради активностите на илегалните оружени групи. Русија пред една недела објави дека ја прекинува антитерористичката операција во Чеченија која траеше во изминативе десет години.
XS
SM
MD
LG