Достапни линкови

На американските новинарки ќе им се суди во Северна Кореја


Северно – корејската државна агенција јави дека двете американски новинарки, кои беа уапсени во близина на границата со Кина, на 17-ти март, ќе бидат изведени пред суд. Властите во Северна Кореја ги обвинија за илегално влегување на нивна територија и за можно шпионирање, па се соочуваат со казна затвор до 5 години.
XS
SM
MD
LG