Достапни линкови

Г-7 и Г-20 на состанок во Вашингтон


Официјални претставници од финансискиот сектор се состануваат денеска во Вашингтон на нова рунда разговори за излез од глобалната економска криза. Пред состанокот, првиот човек на Меѓународниот Монетарен Фонд, Доминик Штраус Кан, предупреди дека првите знаци на економско заздравување на светската економија можат да се очекуваат во првата половина од нареднaта година.
XS
SM
MD
LG