Достапни линкови

Ставревски и Славески на средби во ММФ и Светска Банка во Вашингтон


Вицепремиерот Зоран Ставревски и Министерот за финансии Трајко Славески од денеска ќе учествуваат на пролетните средби на Меѓународниот монетарен фонд и Светската банка во Вашингтон. За време на престојот, министрите ќе се сретнат со високи претставници на меѓународните финансиски институции, информира Владата.
XS
SM
MD
LG