Достапни линкови

ММФ- почеток на излез од кризата во идната година


Светската финансиска криза е далеку од крајот, оцени вчера Директорот на Меѓународниот монетарен фонд Доминик Штрос-Кан. Тој рече дека и натаму верува оти може да дојде до опоравување во првата половина од наредната година. Според него, почетокот на опоравувањето ќе дојде од САД.
XS
SM
MD
LG