Достапни линкови

Познати финалистите на италијанскиот и на германскиот фудбалски куп


Сампдорија и Лацио ќе се сретнат во финалето на италијанскиот куп, што ќе се одржи на 13-ти мај на Олимпискиот стадион во Рим. Иако синоќа фудбалерите на Сампдорија, во реванш мечот, загубија од Милан со 1:0, победата од 3:0 од првиот дуел им беше доволна за пласман во финалето. Лацио на два пати го совлада Интер со 2:1.
Во финалето на германскиот ку , пак, на 30-ти мај на Олимпискиот стадион во Берлин, ќе се сретнат Вердер и Баер Леверкузен.
XS
SM
MD
LG