Достапни линкови

Оддложен состанокот за преговорите на Хрватска со ЕУ


Чешкото претседателство со Европската Унија повторно ја оддложи на неодредено време, конференцијата за пристапување на Хрватска во Унијата што требаше да се оддржи утре. Чешкото претседателство изрази надеж дека наскоро ќе биде возможно продолжување на преговорите меѓу Брисел и Загреб, по вчерашниот состанок на еврокомесарот Оли Рен со шефовите на дипломатии на Хрватска и Словенија за решавање на граничниот спор.
XS
SM
MD
LG