Достапни линкови

Најмалку 20 лица загинале во самоубиствен бомбашки напад во Багдад


Најмалку 20 лица загинале, а 50-тина се повредени кога бомбаш самоубиец ја активирал експлозивната направа во близина на полициска група во Багдад. До денешниот инцидент, доаѓа откако вчера во самоубиствен бомбашки напад извршен во џамија во Централен Ирак загинаа пет лица.
XS
SM
MD
LG