Достапни линкови

Талибанците се инфилтрират северно од Исламабад


Парамилитарни сили на Пакистан се распоредиле околу владини згради и мостови во северо источната област близу Исламабад која талибанците ја ставија под своја контрола. Трупите присигнале вчера ден откако милитантите од долината Сват започнаа да се инфилтрираат во областа.
XS
SM
MD
LG