Достапни линкови

Пакистан станува закана за светската безбедност


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека владата на Пакистан абдицирала кога на дел од својата територија во долината Сват на талибанците им дозволи вледеење на исламското право. Клинтон пред американските законодавци изјави дека сега Пакистан преставува сериозна закана за светската безбедност.
XS
SM
MD
LG