Достапни линкови

Конститутивна седница на црногорскиот парламент


Денеска во Подгорица ќе биде одржана конститутивната седница на парламентот на Црна Гора. Се очекува за претседател повторно да биде избран лидерот на Социјалдемократската партија Ранко Кривокапиќ. Тоа за него ќе биде трет мандат на таа функција.
XS
SM
MD
LG