Достапни линкови

Нормализација на односите меѓу Турција и Ерменија?


Турција и Ерменија постигнаа договор за патот кон нормализација на билатералните односи, соопшти синоќа турското министерство за надворешни работи. Договорот е постигнат на состанокот на претставници на Турција и на Ерменија, со посредништво на Швајцарија.
XS
SM
MD
LG