Достапни линкови

Клинтон ја критикува пакистанската влада за односот кон Талибанците


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изајви дека пакистанската влада ги оставила Tалибанците да прават што сакаат, со тоа што им дозволила да воведат исламски закон во некои делови на земјата. Клинтон рече дека верува оти владата им ја препуштила управата во некои делови на земјата на Tалибaнците и на остaнатите екстремисти, зaшто веќе нема кредибилитет кај своите граѓани .
XS
SM
MD
LG