Достапни линкови

Талибанците негираат дека водат преговори со авганистанската влада


Талибанците во Авганистан ги отфрлија тврдењата дека преговарале со авганистанската влада, наведувајќи дека станува збор за пропаганда која има за цел внесување раздор во нивните редови. Вчера авганистански владини претставници изјавија дека владата постигнала напредок во преговорите со талибанците и побараа од меѓународните сојузници да остранат од листата на терористи, некои од екстремистите.
XS
SM
MD
LG