Достапни линкови

Косовскиот претседател Сејдиу бара завршување на мисијата на УНМИК


Косовскиот претседател Фатмир Сејдиу побара денеска од Обединетите Нации да ја завршат својата мисија на Косово. Сејдиу ова го побарал во текот на денешниот состанок со шефот на УНМИК Ламерто Заниер. Во текот на изминатите години УНМИК оствари значителни резултати во обновата на земјата, но мислам дека е дојдено времето оваа мисија успешно да биде завршена, изјави Сејдиу.
XS
SM
MD
LG