Достапни линкови

Разговори меѓу претставници од Грузија, Русија и Јужна Осетија


Набљудувачката мисија на ЕУ соопшти дека безбедносни претставници од Грузија, Русија и од Јужна Осетија утре со посредство на меѓународни посматрачи ќе оддржат преговори посветени на спречување на евентуални инциденти. Ова е прва позначајна средба по минато-годишната војна меѓу Грузија и Русија.
XS
SM
MD
LG