Достапни линкови

Повеќе од 100 цивили ја напуштиле воената зона во Шри Ланка


Повеќе од 100 илјади цивили ја напуштиле воената зона во Шри Ланка, додека армијата се подготвува за завршна пресметка со бунтовничките Тамилски Тигри. Не е јасно, уште колку цивили се останати во воената зона. Тамилските Тигри ја обвинуваат војската дека врши гранатирање врз цивилното население, додека армијата тврди дека бунтовниците не им дозволуваат на цивилите да ја напуштат зоната.
XS
SM
MD
LG