Достапни линкови

Иран ги поздравува разговорите со Западот, но нема да престане со нуклеарните активности


Иран денеска ги поздрави ,,конструктивите“ разговори со Западот во врска со нуклеарната програма на земјата, но инсистира на продолжување на своите нуклеарни активности. Официјалното соопштение, објавено на иранската државна телевизија, е одговор на неодамнешната покана од шестте Светски сили, вклучувајќи ги и Соединетите Држави, упатена до Техеран за разговори околу ,,спорната“ иранска нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG