Достапни линкови

ЕУ посредува во хрватско- словенечкиот спор


Еврокомесарот Оли Рен денеска ќе се сретне со министрите за надворешни работи на Хрватска и на Словенија. Како што најави Рен, негова цел ќе биде да се обиде да постигне договор, кој ќе и овозможи на ЕУ да ги продолжи преговорите за членство со Загреб.
XS
SM
MD
LG