Достапни линкови

Во Белград разговори за финансиска помош на ЕУ за Србија


Мисија на Европската Комисија денеска ќе допатува во дводневна посета на Белград, каде што со претставници на српската влада ќе разговара за пакетот финансиска помош од околу 100 милиони евра. Пакетот наменет за државниот буџет е предвиден во Инструментот за претпристапна помош- ИПА на ЕУ, чија вкупна вредност за оваа година е 182,5 милиони евра.
XS
SM
MD
LG