Достапни линкови

Обама ќе ги покани блискоисточните лидери во Белата Куќа


Американскиот претседател Барак Обама планира во наредните недели да ги покани лидерите на Израел, Палестина и на Египет, на одвоени средби во Белата Куќа. Обама со лидерите на Блискиот Исток, ќе зборува за напредокот на мировниот процес.
XS
SM
MD
LG