Достапни линкови

50 илјади цивили ја напуштиле воената зона во Шри Ланка


Воени претставници во Шри Ланка соопштија дека околу 50 илјади цивили ја напуштиле воената зона, на северот од земјата, поради подготовките на армијата за завршна акција против бунтовничките Тамилски Тигри. Армијата соопшти дека бунтовниците дека не им дозволуваат на сите цивили да се евакуираат од воената зона, додека Тамилските Тигри ја обвинуваат војската за гранатирање на цивилното население.
XS
SM
MD
LG