Достапни линкови

Турската полиција уапсила 37 лица повразани со Ал Каеда


Турската полиција уапсила 37 лица за поврзаност со терористичката мрежа Ал Каеда, јави агенцијата Анадолија. Акцијата била спроведена во пет провинции во Централна Турција, при што било запленето и одредено количество оружје и компјутери. Во 2003 година екстремисти од Ал Каеда извршија серија бомбашки напади во Истанбул, во кои загинаа 60 лица.
XS
SM
MD
LG