Достапни линкови

Преговори ЕУ - Турција во Прага


Претставници на Европската Унија и на Турција денеска во Прага разговараат за турските аспирации за членство во Европската Унија. Чешкиот шеф на дипломатијата Карел Шварценберг и евро-комесарот за проширување Оли Рен ќе се состанат со турскиот министер за надворешни работи Али Бабачан.
XS
SM
MD
LG