Достапни линкови

Ден на сеќавање на ХолокаустотВо Израел денеска се одбележува Денот на сеќавање на Холокаустот. Премиерот Бенјамин Нетанјаху, во обраќањето, изјави дека државата Израел е подготвена да ги спречи негирачите на Холокаустот да го повторат. Церемониите во Израел се случуваат еден ден по обраќањето на иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат на конференцијата за анти-расизам, во кое уште еднаш негираше дека се случил Холокаустот.
XS
SM
MD
LG