Достапни линкови

Паѓа цената на нафатата


Цените на нафтата на светските берзи паднаа за 9 насто откако инвеститорите повторно изразија загриженост во врска со глобалната економија и побарувачката на енергија. На њујоркшката берза еден барел се продаваше за под 46 долари.
XS
SM
MD
LG