Достапни линкови

Завршна средба на претседателот Црвенковски со дипломатскиот кор


Претседателот на РМ Бранко Црвенковски денеска ќе се сретне со резидентните претставници на дипломатскиот кор. По повод неговото заминување од функцијата, Црвенковски ќе го одржи завршното обраќање на тема „Иднината на Република Македонија низ призмата на пријателите“. На средбата ќе се обратат и амбасадорите на петте постојани земји членки на Советот за безбедност на ОН.
XS
SM
MD
LG