Достапни линкови

Министрите Коњановски и Јанкуловска во посета на Авганистан


Министрите за одбрана и за внатрешни работи на РМ, Зоран Коњановски и Гордана Јанкуловска, втор ден се во официјална посета на Авганистан. По вчерашната средба со авганистанскиот министер за одбрана Абдул Рахим Вардак, Коњановски и Јанкуловска денеска ќе ги посетат мировниците на Армијата на Република Македонија во оваа земја.
XS
SM
MD
LG