Достапни линкови

Ахмадинеџад го разочарал Бан Ки Мун


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки - Мун изјави дека е разочаран од Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад. Првиот човек на ОН истакна дека иранскиот претседател ја искористил конференцијата на Обединетите нации посветена на борбата против расизмот за директно да го напаѓа Израел.
XS
SM
MD
LG