Достапни линкови

ЦИА ја има поддршката на Обама


Американскиот претседател Барак Обама потврди дека ќе ја поддржи агенцијата ЦИА. Одлуката на Обама следи по неговата посета во централата на агенцијата близу Вашингтон, неколку дена откако американскиот претседател ги обелодени меморандумите во кои се опишуваат острите техники кои агенцијата ги користи за испрашување на осомничените за тероризам.
XS
SM
MD
LG