Достапни линкови

Пад на цената на нафтата на светските берзи


Цената на нафтата на светските пазари падна за девет насто. Енергенсот сега се продава по цена пониска од 46 американски долари за барел. Падот на цената на нафтата влијаеше и на тргувањето на европските и на американските берзи.
XS
SM
MD
LG