Достапни линкови

Уапсено вооруженото лице што киднапираше авион во Јамајка


Полицијата го уапсила вооруженото лице што киднапираше авион на аеродромот во Монтенего Беј на Јамајка и држеше во заложништво шест членови на екипажот, а во спасувачката акција никој не е повреден. Првично, вооружениот маж ги држел во заложништво сите 174 патници и членови на екипажот, кои подоцна ги ослободил и задржал само шест.
XS
SM
MD
LG