Достапни линкови

Саудиска Арабија го призна Косово


Саудиска Арабија денеска ја призна независноста на Косово. Оваа земја е 58-та држава што го призна Косово од прогласувањето независност на 17 февруари 2008-та година.
XS
SM
MD
LG