Достапни линкови

Тројца полицајци загинале во судири со бунтовниците во Авганистан


Во напад извршен од талибанските бунтовници во јужен Авганистан, загинале тројца полицајци. Како што е соопштено, полицајците загинале во текот на судирите со бунтовниците во провинцијата Забул, при што биле убиени и 15 милитанти. Во друг одвоен инцидент, при експлозија на бомба поставена на пат загинале тројца цивили.
XS
SM
MD
LG