Достапни линкови

Израел негодува поради средбата меѓу швајцарскиот и иранскиот претседател


Израел го повика на консултации својот амбасадор во Берн откако швајцарскиот претседател Ханс Рудолф Мерц остварил средба со претседателот на Иран Махмуд Ахмадинеџад, на маргините од Конференцијата за расизмот на ОН. Израелската влада соопшти дека таквиот чекор незначи прекин на релациите со Швајцарија, но оти има за цел да го демонстрира негодувањето на Израел.
XS
SM
MD
LG