Достапни линкови

Бомбаш самоубиец извршил напад врз коалиционите трупи во Ирак


Неколку лица загинале, при напад извршен од бомбаш самоубиец чија цел била патрола на американските и ирачките сили во ирачкиот град Бакуба. Засега не е познат точниот број на загинати и повредени, но американските трупи во првичниот извештај соопштија дека најмалку осум коалициони војници се повредени. Бомбашот самоубиец носел полициска униформа.
XS
SM
MD
LG