Достапни линкови

Во Неапол уапсени 40 членови на италијанската мафија


Полицијата во Неапол уапсила 40 членови на италијанската мафија, поради трговија со дрога. Уапсените се осомничени дека му припаѓале на мафијашкиот клан познат како ,,Комора“. Тие вршеле трговија со дрога преку Турција, Шпанија, Албанија и Тунис. Во текот на истрагата како што соопшти полицијата, било запленето и поголемо количество дрога.
XS
SM
MD
LG