Достапни линкови

Бојкот на ОН конференцијата за расизмот во Женева


Денеска во Женева започнува конференција на Обединетите Нации за расизмот и покрај повлекувањето на некои западни земји поради стравот дека Израел би можел да биде цел на нефер критики. Од конференцијата се повлекоа Соединетите држави, Австралија и Холандија, како и Канада и Израел, а тоа се очекува да го направат и Италија и Германија. Хјуман Рајтс Воч ги повика европските лидери да учествуваат и да го подигнат гласот против ксенофобијата.
XS
SM
MD
LG