Достапни линкови

Во напад извршен од пакистанската армија убиени 12 бунтовници


Во воздушен напад извршен од пакистанката армија, чија цел била база на милитантите во немирните области на границата со Авганистан, биле убиени 12 бунтовници. Како што јавуваат агенциите, најмалку четири бази на талибанските бутновници биле уништети при бомбардирањето.
XS
SM
MD
LG