Достапни линкови

Бојкот на Конференцијата на ОН за расизмот


Холандија, Австралија, Израел и Канада им се придружија на Соединетите Држави соопштувајќи дека ќе ја бојкотираат претстојната Конференција на ОН посветена на прашањето за расизмот, што треба да се оддржи во Женева. Претходно, Вашингтон соопшти дека нема да учествува на Конференцијата, поради ,,неприфатливиот “ речник во завршниот документ од состанокот, кој соддржи анти-Израелски и анти-Западни ставови.
XS
SM
MD
LG