Достапни линкови

Нападнат полициски конвој во Мексико при што загинале осум полицајци


Шесттмина полицајци и двајца затворски стражари биле убиени во Мексико кога вооружени лица нападнале полициски конвој во кој се наоѓале неколкумина осомничени за трговија со дрога, обидувајќи се да ги ослободат. Во конвојот се наоѓале девет членови на позната мексиканска нарко-група. Вооружените лица успеале да избегаат, по неуспешниот обид да ги ослободат затворениците.
XS
SM
MD
LG