Достапни линкови

Три лица загинале во воздушен напад во Пакистан


Најмалку три лица загинале, а петмина се повредени во воздушен напад од американските сили во северозападен Пакистан, соопштија пакистански претставници. Цел на нападот било засолниште на милитантите во областа Јужен Вазиристан. До денешниот напад доаѓа откако вчера 27 лица загинаа во самоубствен бомбашки напад на армиски конвој во северозападниот регион Хангу.
XS
SM
MD
LG