Достапни линкови

Најмалку 20 лица загинаа во бомбашки напад во Пакистан


Во самоубиствен бомбашки напад врз безбедносните сили на Пакистан, загинале најмалку 20 лица. Како што се јавува цел на нападот бил армиски конвој во близина на контролен пункт во немирниот регион Оракзаи, каде често делуваат талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG