Достапни линкови

Пиратите киднапирале белгиски брод


Силите на НАТО во Индискиот океан соопштија дека сомалијските пирати киднапирале белгијски брод со 10 членови на екипажот. На бродот Помпеј, како што соопштија силите на НАТО се наоѓале четворица хрвати, двајца белгијци, еден холанѓанин и тројца членови на екипажот од Филипините.
XS
SM
MD
LG