Достапни линкови

Пратеникот на САД за Блискиот Исток во посета на Египет


Американскиот специјален пратеник за Блискиот Исток Џорџ Мичел денеска во Каиро се сретна со египетскиот претседател Хосни Мубарак, како дел од турнејата низ регионот, за промоција на мирот. Тој претходно беше во посета на Израел при што изјави дека Вашингтон се залага за ,,две држави“ како решение за израелско-палестинскиот конфликт. Израел ја отфрла таквата можност.
XS
SM
MD
LG