Достапни линкови

Операција на НАТО силите откако пиратите нападнале танкер


Сомалијските пирати нападнале танкер во Заливот Аден, по што следувала реакција од НАТО силите при што биле уапсени седум пирати. Како што е соопштено, танкерот пловел под знамето на Маршалските Острови. По операцијата изврешна од холандските сили во составот на НАТО, биле ослободени 20 лица, кои се наоѓале на бродот.
XS
SM
MD
LG