Достапни линкови

Регионална воена вежба во Таџикистан


Земјите членки на Шангајската организација за соработка денеска во Таџикистан почнуваат тридневни антитерористички воени вежби. Во вежбите во кои учествуваат повеќе од илјада војници од Русија, Кина и од државите на Централна Азија се вклучени воени хеликоптери, авиони и оклопни возила.

XS
SM
MD
LG